Przystanek w drodze do Hollywood

Pola Negri, tak o niej mówił świat, a ona była prostą dziewczyną urodzoną w Lipnie. Nazywała się Apolonia Chałupiec. Później zagrała w kilkudziesięciu filmach polskich, niemieckich i amerykańskich. Była światową gwiazdą kina niemego i symbolem seksu, do czego przyczyniły się także głośne romanse z  Charlie Chaplinem i Rudolphem Valentino, oraz plotki o jej uczuciu do długoletniej przyjaciółki Margaret West.  Audycję zatytułowaną "Przystanek w drodze do Hollywood" zrealizował Jacek Kurkowski, a o miłościach i erotycznych fascynacjach Poli Negri opowiada Jan F. Lewandowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?