Prawdziwa historia Damy Kameliowej

Miłosne perypetie Aleksandra Dumasa i Damy Kameliowej. Znany jest z  jednej powieści "Damy Kameliowej". Jego ojciec pisał jak szalony, kochając też wiele kobiet. Aleksander Dumas napisał właściwie jedną powieść i wszedł nią do historii. Opisał swoją wielka miłość do pięknej, paryskiej kurtyzany, która doskonale radziła sobie wśród bogatych książąt, baronów i nieprzyzwoicie bogatych paryskich mieszczan. Była uwielbiana, ale żeby można ja było uwielbiać i kochać trzeba było  za to słono płacić. Pisarz miał więcej szczęscia, nie musiał wydawać fortuny, płacąc za jej wdzięki, wystarczyło, że wielbił ją na kartach swej książki. 


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?