Szpital spełnił ultimatum NFZ

W Dąbrowskim Szpitalu wznawia działalność oddział chorób wewnętrznych.

Pełniący obowiązki dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii, Zbigniew Grzywnowicz, wywiązał się tym samym z umowy zawartej ze śląskim oddziałem NFZ. Oddział przestał działać pod koniec stycznia. Dyrektor lecznicy nie był w stanie porozumieć się z lekarzami w sprawie połączenia dyżurów w oddziale chorób wewnętrznych i szpitalnym oddziale ratunkowym. W efekcie lekarze odeszli z pracy. Zaniepokojony sytuacją wojewódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia groził zagłębiowskiej placówce zerwaniem umowy o świadczenie usług medycznych w zakresie obu oddziałów. Stało się jednak inaczej. Swojego zadowolenia nie ukrywa Zbigniew Grzywnowicz, pełniący obowiązki dyrektora dąbrowskiego szpitala.


Dąbrowska lecznica może mieć jednak kolejne kłopoty. Podjęcie strajku ostrzegawczego rozważają zakładowe związki zawodowe. O szczegółach mówi Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w dąbrowskim szpitalu.


Jak dodaje Żuchowicz, do strajku ostrzegawczego może dojść jeszcze w tym tygodniu. Rozmowy mediacyjne między dyrekcją a przedstawicielami pracowników szpitala wciąż jednak trwają.

Autor: Dawid Damszel