Światowy Dzień Wody

Musi być prowadzona wspólna polityka wodna w regionie, podkreśla Łukasz Czopik, prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach.

Tylko skoordynowanie działań pozwoli na przeciwdziałanie ocieplającemu się klimatowi i zapewnienie bezpieczeństwa wodnego, a tym samym uniknięcie takich sytuacji, jak to miało miejsce chociażby w Koniecpolu w minione lato, gdzie z powodu upałów brakowało wody. Łukasz Czopik zaznacza, że jednym z pomysłów jest powołanie holdingu wodnego, ale na zasadzie partnerstwa, a nie monopolu GPW.


— Jedną z gmin, gdzie natychmiast trzeba rozwiązać problem dostaw wody jest Koniecpol — dodaje Czopik.


To właśnie w Koniecpolu ostatnia susza spowodowała problemy z zaopatrzeniem w wodę mieszkańców. Dziś przypada Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ.

Autorzy: Joanna Opas, Jerzy Zawartka

  Musi być prowadzona wspólna polityka wodna w regionie - podkreśla Łukasz Czopik, prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach. Tylko skoordynowanie działań pozwoli na przeciwdziałanie ocieplającemu się klimatowi i zapewnienie bezpieczeństwa wodnego, a tym samym uniknięcie takich sytuacji jak to miało miejsce chociażby w Koniecpolu w minione lato, gdzie z powodu upałów brakowało wody.   Łukasz Czopik zaznacza, że jednym z pomysłów jest powołanie holdingu wodnego, ale na zasadzie partnerstwa, a nie monopolu GPW...
taśma 25s. 03-22 woda 1PS: GdybyśmyOS: współpraca.  
   Jedną z gmin, gdzie natychmiast trzeba rozwiązać problem dostaw wody jest Koniecpol - dodaje Czopik...
taśma 33s. 03-22 woda 2PS: JednoOS: poranek.
   To właśnie w Koniecpolu ostatnia susza spowodowała problemy z zaopatrzeniem w wodę mieszkańców. Dziś przypada Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ.
Joanna Opas, Jerzy Zawartka


Podobne artykuły