I żyli długo i szczęśliwie

Humphrey Bogart to amerykański aktor filmowy, którego American Film Institute umieścił  na pierwszym miejscu listy „Największych aktorów wszech czasów”. Poczta amerykańska wydała znaczek z jego podobizną, a imię aktora znalazło się w ponad 20 piosenkach. Kultową scenę z filmu "Casablanka" pamiętamy wszyscy i zawsze ona nas wzrusza. W filmie Bogart rozstawał się ze swoja miłością, w życiu długo jej szukał, ale wreszcie znalazł. Aktorka, która rozkochała w sobie Bogarta nazywała się Lauren Bacall i miała tak powłóczyste spojrzenie, że jak często powtarzał aktor, uwiodłaby nim samego Lucypera. "I żyli długo i szczęśliwie" tak zatytułowana jest audycja Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka w której o ich miłości opowie Jan F. Lewandowski. Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?