Magiczne światy Giulietty i Federica

Giulietta Masina i Federico Fellini. On był wspaniałym włoskim reżyserem i scenarzystą znanym ze swego  barokowego, cyrkowego, żeby nie powiedzieć onirycznego stylu, ona aktorką, która zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Zagrała w filmach, które reżyserował Fellini, wchodząc do historii kina, takich jak: "La strada", "Noce Cabirii" czy "Giulietta i duchy". O tym jak wyglądała ich niebanalna miłość w audycji zatytułowanej  "Magiczne światy Giulietty i Federica"   opowie Jan F. Lewandowski. Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?