Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej

Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej rusza na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

To roczny kurs uzupełniający, który będzie prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji już od najbliższego roku akademickiego. Jak mówi profesor Ewa Rott-Pietrzyk, odpowiedzialna za współpracę międzynarodową wydziału, studenci szkoły będą zapoznawać się z różnymi aspektami współpracy z państwem środka.


Z kolei, jak dodaje prof. Sun Ping, dziekan Szkoły Prawa i Nauk Humanistycznych z chińskiej uczelni partnerskiej Northeastern University, współpraca międzynarodowa dla obu uniwersytetów jest niezwykle ważna.


— To, co w tej chwili jest najważniejsze to umiędzynarodowienie Uniwersytetu w Szenjan, które jest możliwe przez taką współpracę, jaką teraz rozpoczynamy z Katowicami. Prawo jest podstawowym językiem, który pozwala rozpocząć taką współpracę, jak i kontakty handlowe, biznesowe. Nasza współpraca pozwoli promować prawo i handel międzynarodowy między Chinami a Polską. — powiedział prof. Sun Ping.

Wkrótce rozpocznie się nabór chętnych. Zajęcia będą prowadzone w dużej mierze przez ekspertów z Chin. Planowane są także wymiany międzynarodowe.

Autor: Joanna Opas