Dni Otwarte. Wypalanie. e-Handel.

wp_20160406_11_21_21_pro_120Władze uczelni liczą, że w ciągu dwóch dni Uniwersytet Ekonomiczny odwiedzi tysiąc osób. Dla zwiedzających przygotowano między innymi specjalną strefę gier planszowych, kącik w którym można poćwiczyć z członkami AZS-u czy nocne zwiedzanie kampusu. W Uniwersytecie Ekonomicznym trwają dni otwarte. Uczelnię razem z przyszłymi studentami odwiedziła także nasza reporterka Dorota Stabik.


 

Strażacy apelują o niewypalanie traw. Tylko w ubiegłym tygodniu straż pożarna w Częstochowie wyjeżdżała do tego typu interwencji ponad 130 razy. Od początku roku ponad 300. Wiele z nich zagraża życiu i zdrowiu samych podpalających, okolicznych mieszkańców oraz strażaków, co pokazują pożary nieużytków rolnych z lat poprzednich. Sprawą zajął się Krzysztof Słabikowski. 


 

X Targi e-Handlu odbywają się dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Po raz pierwszy do Katowic zjechali specjaliści z coraz bardziej popularnej branży e-commerce. Z tej okazji mały przewodnik po świecie internetowej reklamy przygotowała Martyna Masztalerz. 


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Komendant miejski policji w Bielsku-Białej, inspektor Dariusz Matusiak, przedstawi aktualny raport o stanie bezpieczeństwa w mieście i powiecie bielskim. Odwiedzamy także Ustroń, gdzie przygotowują się do realizacji programu Zielony Ustroń. Zaprasza Andrzej Ochodek.


 

Częstochowa na 98.4 FM

11 milionów złotych przeznacza na poprawę obsługi pasażerów pociągów PKP Polskie Linie Kolejowe. Prace trwają na dworcach Częstochowa Osobowa oraz Stradom. Na drugim z nich trwa obecnie budowa przejścia podziemnego, dzięki któremu pasażerowie będą mogli bezpieczniej i szybciej dostać się na peron. PKP PLK chce zdążyć z budową do lipca, aby z przejścia mogli skorzystać uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy przyjadą do Częstochowy na spotkanie z papieżem. To nie jedyne inwestycje kolejowe w Częstochowie. Szczegóły sprawdzał Krzysztof Słabikowski.


 

Katowice na 102.2 FM

W Lędzinach uczniowie trzech gimnazjów uczestniczyli w nietypowej lekcji. Nietypowej... ale bardzo praktycznej, o czym przekonana jest jedna z jej organizatorek, Renata Ziaja, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Lędziny, która rozmawiała Anna Juśkiewicz.


Z nietypowiej lekcji skorzystali nie tylko uczniowie, ale takze i dorośli.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl