Rozmiłowała się ma dusza, czyli rzecz o Janie Kasprowiczu

Jan Kasprowicz był wielkim poetą okresu Młodej Polski. Niektórzy mówili, że największym, ale w miłości szczęścia za bardzo nie miał. Gdy wydawało się, że jest ono na wyciągniecie ręki, to zjawił się Stanisław Przybyszewski i uwiódł mu żonę. O zawirowaniach serca poety opowie w audycji zatytułowanej "Rozmiłowała się ma dusza, czyli rzecz o Janie Kasprowiczu" Ewelina Sobczyk Podleszańska. Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?