Czyściec na życia

Ona była francuską zakonnicą, jedną z najbardziej uczonych kobiet wieków średnich. On był filozofem. Pozostawili po sobie obszerny zbiór listów, z których możemy dowiedzieć się, jak wielka i tragiczna była ich miłość. Abelard i Heloiza, bo o nich mowa, to jedna z najbardziej znanych par kochanków w kulturze Zachodu, ale też od wieków symbol nieszczęśliwej miłości. O ich ogromnym uczuciu w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Czyściec na życia" opowiada prof. Krzysztof Kłosiński. Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego. 


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?