Tajemnica Mayerlingu

Mayerling to pałacyk myśliwski w Austrii, w którym 30 stycznia 1899 roku następca tronu, arcyksiążę Rudolf, jedyny syn Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety, popełnił samobójstwo wraz ze swoją młodziutką kochanką Maria Vetserą. Filmów o tym romansie i o tej samobójczej śmierci nakręcono sporo. Najbardziej znany jest ten z Catherine Deneuve i Omarem Sharifem. O tym romansie, w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Tajemnica Mayerlingu" opowiada Bogdan Widera. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?