Indie

Dzisiaj podroż z Urszulą i Maciejem Kordeuszami, którzy najbardziej cenią sobie spotkania z ludźmi. Z tego względu wybierają kierunki i miejsca świata, jak najmniej zepsute cywilizacją. Najbardziej zafascynowała ich Azja, a szczególnie Indie, do których wracają tak często, jak tylko się da. Razem z Urszulą i Maciejem odkrywamy zapomniany zakątek Indii. Na północno-wschodnich krańcach Indii, na granicy z Birmą, Chinami i Tybetem, w niedostepnych górach spotkać można skośnookie plemiona, gdzie żyją szamani, ostatni łowcy głów i kobiety o wytatułowanych i dziwnie ozdobionych twarzach. Zapraszamy do Nagalandu, Arunachal Pradesh i Assamu.

Maciej Kordeusz, ekonomista, grotołaz, taternik. Od 40 lat związany ze środowiskiem speleologicznym klubu AVEN w Sosnowcu. Z czasem zamiłowania do jaskiń przerodziły się we wspólne podróżowanie z żoną.

Urszula Kordeusz, z wykształcenia pedagog. Podróże i fotografia stały się jej wielką pasją. Dziś nie wyobraża sobie życia bez podróży, które jak żaden uniwersytet wzbogacają osobowość, uczą tolerancji i dają poczucie wolności, o które tak trudno we współczesnych czasach.


MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA