Historia miłosna pani Curie

Maria Skłodowskie-Curie dla wielu w dalszym ciągu pozostaje kobietą silną, niezniszczalną, a i uosobieniem cnót wszelakich. A przecież była zakochana i to kilka razy, szukała miłości i z trudem, ale ją znajdowała i potrafiła powiedzieć całemu światu " Przestańcie się mnie czepiać, moje prywatne życie należy tylko do mnie i wara wam od niego, moich uczuć i mojej miłości". Marta Fox opowie o porywach serca Marii Skłodowskiej-Curie w audycji zatytułowanej "Historia miłosna pani Curie".


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?