KTW. ViaAUTO. Zdewastowane mieszkania.

Dziś zaprezentowano wizualizacje wieżowców KTW, które powstać mają nieopodal katowickiego Spodka. Będzie to ponad 60 tys. m kwadratowych powierzchni biurowej. Inwestycja ruszy już niebawem. Jak na razie w tym miejscu widzimy jednak gruz. Jaki budynek stał tam wcześniej?


 


Ma być szybciej, sprawniej i bardziej ekologicznie. Gliwiccy urzędnicy rozdają mieszkańcom urządzenia viaAUTO. Niewielkich rozmiarów nadajnik umożliwia przejazd bez zatrzymywania się przez punkty poboru opłat na miejskich odcinkach autostrady. Gliwiczanie mieli już zapewniony darmowy przejazd,  musieli jednak czekać w korkach za kierowcami dokonującymi opłaty.


 

Sterty śmieci, odpadów, do tego grzyby na ścianie i robactwo. Tak wyglądają wnętrza wielu mieszkań komunalnych i socjalnych w Katowicach. Co roku Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach odbiera 100 zdewastowanych lokali. Prace nad doprowadzeniem ich do stanu używalności trwają tygodniami i kosztują nawet do kilkunastu tysięcy złotych. 


 


Katowice na 102.2 FM

Noc Muzeów, czyli okazja do odwiedzin po zmroku instytucji kultury, m.in. muzeów, galerii, zabytków techniki, to już stały punkty w kalendarzu dla wielu z nas. Podobnie jak w latach ubiegłych, do nocnego zwiedzania przyłączyła się również Zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej w Rudach koło Raciborza.


Będąc na stacji w Rudach koniecznie trzeba przejechać się wąskotorówką.


Pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 1997 w Berlinie. Szybko pomysł został podchwycony w innych krajach Europy. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym. W najbliższy weekend noc muzeów w Cieszynie. Warto pojawić się w grodzie nad Olzą jutro.

 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Kolej gondolowa, wyciągi krzesełkowe, schroniska, wszystko to być może już niedługo połączy dwie beskidzkie miejscowości turystyczne Brenną i Szczyrk. O pomyśle, który narodził się prawie 20 lat temu, ale teraz wraca, bo górale są uparci nie tylko jak grodzą stoki w zimie.


 

 

Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie trwają juwenalia, które jutro przeniosą się do centrum miasta. Ulicami przejdzie barwny korowód studentów, którzy w miejskim ratuszu odbiorą od prezydenta klucze do miasta. W drugiej części programu lokalnego powrócimy do sprawy nieprzyjemnego zapachu, który doskwiera mieszkańcom dzielnicy Raków. Prezydent miasta złożył do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez firmę, która na terenie PKP, tuż obok bloków mieszkalnych, myje cysterny. 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl