Sztuka – to za mało

Bohaterami premierowej audycji z cyklu "Ścieżki miłości" Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka będą: Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński. Oboje  należeli do grona największych awangardowych artystów XX wieku. Dziś są doceniani, ale nie zawsze tak było. Połączyła ich wielka miłość, która z latami zmieniła się w nienawiść. Ich córka Nika mówiła, że czasami w domu panowało "Rodzinne piekło". Dlaczego tak mogą zmieniać się uczucia i dlaczego coś pięknego zmienia się w swoje przeciwieństwo? O tym w audycji zatytułowanej "Sztuka – to za mało" opowie Anna Matuszyńska. Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?