Gruzja

Spotkanie z Łukaszem Michną, który w podróży odnalazł sens oraz drogę swojego życia. Wyjechał do Gruzji rok temu, jako wolontariusz poszukujący tego, co najważniejsze. Tam wśród niepełnosprawnych i potrzebujących ludzi odnalazł siebie, radość życia i miłość.

 


Podróżnicy związani z audycją radiową „Za horyzontem” ogłaszają wakacyjny konkurs na fotoreportaż z podróży. Konkurs jest dla wszyskich, którzy lubią wędrować, poznawać, odkrywać i niezależnie od tego czy podróżują daleko, czy blisko, świat jest dla nich wyzwaniem. Niezwykłe historie, intrygujący ludzie, piękno, zachwyt, brawura, przygoda, emocje...

Jeżeli potrafisz opowiedzieć o tym fotografią z krótkim komentarzem to znaczy, że ten konkurs jest dla Ciebie! My chętnie poznamy przeżycia naszych słuchaczy, co więcej opowiemy o nich, a najciekawsze prace zaprezentujemy na „podróżującej wystawie” od Katowic do Warszawy.

Szczegóły konkursu:

Fotoreportaż powinien składać się z 5-10 fotografii (o formacie umożliwiającym wydruk min. 13x18) wraz z krótkim i ciekawym opisem zdjęć. Komentarz (opis) może dotyczyć bezpośrednio każdego zdjęcia lub być osobnym opowiadaniem (nie przekraczającym strony A4 (czcionka 12 pkt.). Nadsyłane prace powinny również zawierać informację o autorze zdjęć (posiadaniu praw do zdjęć i możliwości ich publikowania) oraz danymi kontaktowymi do autora.

Termin rozpoczęcia konkursu: 25.06.2016
Termin zakończenia konkursu: 23.09.2016
Ogłoszenie wyników: 1.10.2016

Ciekawe prace zostaną opublikowanie na FunPage „Rialto w Podróży” oraz „Galerii Za horyzontem” na stronie Radia Katowice. Przygotujemy również mały wernisaż nadesłanych prac, a na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

Prace należy przesyłać drogą mailową na adres: tomanek@radio.katowice.pl lub biuro@fotonet.info.


MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA