Kolej na ŚDM. Klatki. Pobór opłat.

PKP Polskie Linie Kolejowe jest gotowe na Światowe Dni Młodzieży. Takie zapewnienia płyną z samego zarządu spółki. Etap przygotowań został zakończony, obecnie PKP PLK przechodzi do fazy operacyjnej. Co to oznacza dla pasażerów i jak zorganizowany zostanie ruch kolejowy podczas Światowych Dni Młodzieży? 


 

Województwo śląskie należy do tych części kraju, w których stopa bezrobocia jest najniższa. Nadal jednak są regiony, w których liczba bezrobotnych przewyższa średnią krajową. Do takich miejsc należą Świętochłowice, w których stopa bezrobocia  jest aż o 4% wyższa niż średnia pozostałych miast województwa. Dlatego tak ważna jest aktywizacja osób bezrobotnych. Zadaniem tym zajmuje się Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, które już od kilku lat z pomocą osób bezrobotnych remontuje klatki schodowe.


 

Korki przed bramkami poboru opłat na autostradzie A4 Katowice–Kraków to zmora wielu kierowców. Wielu z nich zastanawiało się, dlaczego nie można opłaty za przejazd uiszczać elektronicznie, jak to jest chociażby na autostradach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. I chociaż poszerzono pasy z bramkami, udostępniono nowe formy płatności, to jednak elektroniczny pobór był wciąż nierozwiązanym problemem. Takowy na szczęście w końcu udało się wprowadzić i rusza za 2 dni.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl