Nasi w Rio – dzień 6
11.08.2016
08:03:00

Szósty dzień zmagań w Rio de Janeiro nie przyniósł nam medalu.

Najbliżej podium był Maciej Bodnar, który w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas zajął 6 miejsce. 14 był Michał Kwiatkowski. Triumfował Szwajcar Fabian Cancellara.

Wśród pań najszybsza była Amerykanka Kristin Armstrong. 18 miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma, 19. Anna Plichta.

Dobrze spisał się Kacper Ziemiński. W piątym wyścigu żeglarskiej klasy Laser Polak zajął 3 miejsce i w klasyfikacji generalnej awansował na 20 pozycję.

W klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska po dwóch wyścigach zajmują 13 pozycję.

Nadal słabo spisują się nasi pływacy - Katarzyna Wilk nie awansowała do półfinału wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. W wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym kwalifikacji nie przebrnął Radosław Kawęcki.

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej turnieju siatkarzy plażowych Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie Borynia) i Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) przegrali z holenderską parą Brouwer/Meeuwsen. Polacy mimo dwóch porażek nie żegnają się z turniejem olimpijskim - dziś zagrają w barażu o 1/8 finału.

Szansę na baraż mają także Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, ale muszą dziś wygrać z chilijskimi braćmi Grimalti. Pewne gry w najlepszej "16" są natomiast Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

Z powodu opadów deszczu odwołano mecz pierwszej rundy tenisowych mikstów w którym Agnieszka Radwańska i łukasz kubot mieli zagrac z Rumunami iriną-Camilią Beu i Horią Tecau

Dziś o pierwsze zwycięstwo powalczą nasi szczypiorniści, którzy zagrają z Egiptem. Siatkarze będą rywalizować z Argentyną. Do rywalizacji przystąpią badmintoniści, judoczka Daria Pogorzelec oraz kolarze torowi. Emocje, miejmy nadzieje medalowe, czekają nas także na torze wioślarskim. Dziś w finałach popłyną między innymi nasze czwórki podwójne oraz dwójka podwójna Magdalena Fularczyk Kozłowska i Natalia Madaj.