Rocznica tragedii MTK. Ferie w Beskidach. I co dalej z budżetem Jaworzna?

 

Rocznica tragedii.

8 lat temu nie tylko Śląsk, ale także cała Polska wstrzymała oddech. W serwisach informacyjnych pojawił się komunikat: zawalił się dach hali wystawowej na Międzynarodowych Targach Katowickich. W tym czasie odbywała się tam wystawa gołębi, hala była pełna wystawców i zwiedzających. Bilans tej katastrofy był tragiczny: 65 osób zginęło, ponad 140 zostało rannych. Dziś, po 8 latach od tego wydarzenia, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i przedstawiciele służb mundurowych jedynie złożyli kwiaty pod pomnikiem, który stanął tuż przy miejscu, gdzie runęła hala. Materiał Joanny Opas


 

Jaworznicki budżet jednak uchwalony?

Najprawdopodobniej ponad 200 urzędników w Jaworznie nie straci pracy. Radni trzech ugrupowań: Platformy Obywatelskiej, Wspólnie dla Jaworzna oraz Skutecznie dla Jaworzna przedstawili poprawki do budżetu miasta. Obejmują one m.in. likwidację nawet 200 miejsc pracy i przekazanie wypłat zwolnionych urzędników na nowe inwestycje w mieście. Radni ostatecznie z tego planu się wycofali. Na sesji był Łukasz Kałuża.


 

Jeśli ferie to... w Beskidach!

Początek 2 tygodnia ferii był bardziej łaskawy dla wypoczywających w Beskidach. Niewielkie opady śniegu oraz mróz sprawiły, że można korzystać z uroków zimy na górskich stokach i nie tylko. Dziś w Brennej, Szczyrku i Wiśle, był nasz reporter Andrzej Ochodek, który sprawdzał czy ostatnie dni ferii upłyną pod znakiem białego szaleństwa.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl