Trenerzy, piłkarze i działacze o derbach GKS-ów.

fot. facebook.com/gkskatowice

W kolejnej serii rozgrywek piłkarskiej I ligii w Tychach GKS wygrał z GKS-em Katowice 1:0 (0:0).

Bramkę zdobył w 73 minucie Marcin Radzewicz. Oto co powiedział po spotkaniu.


Tomasz Foszmańczyk tak podsumował derbowe spotkanie.


Kamil Kiereś, szkoleniowiec GKS Tychy był zadowolony ze zwycięstwa swoich podopiecznych.


Trener zawodników GKS Katowice, Jerzy Brzęczek zauważył błędy swojej drużyny:


Przed spotkaniem oraz w jego trakcie doszło do incydentów z udziałem pseudokibiców. Zarząd GKS Tychy wydał w tej sprawie oświadczenie:

Klub GKS Tychy stanowczo i zdecydowanie potępia używanie środków pirotechnicznych na stadionie oraz palenie barw drużyny przeciwnej. Wyrażamy także zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek przejawów chuligaństwa i wandalizmu na ulicach miasta. Stadion Miejski Tychy jest obiektem w pełni monitorowanym, dlatego wobec wszystkich osób, które złamały prawo zostaną wyciągnięty konsekwencje prawne. Klub GKS Tychy nie będzie tolerował tego typu chuligańskich wybryków.

Chcemy także podkreślić, że 99% kibiców na stadionie w sposób fantastyczny dopingowało zespół, co w pomeczowych wywiadach podkreślali sami zawodnicy. Wspólnymi siłami udało nam się także pobić kolejny rekord- spotkanie z trybun oglądało 11 489 osób, co jest najlepszym wynikiem jeśli chodzi o rozgrywki ligowe. Mamy nadzieję, że wybryk kilku osób nie przesłoni atmosfery jakie w sobotnie popołudnie panowała na Stadionie Miejskim Tychy.

Autor: Tadeusz Musioł/mm

Oto przebieg konferencji prasowej po spotkaniu.