Tibor

Dokładnie za trzy tygodnie rozdanie tegorocznych Oscarów. Wielkie gwiazdy, wybitni reżyserzy, cały wielki świat filmu i jak co roku wielkie emocje, oto co nas czeka 2 marca. Dlatego bohaterem dzisiejszego reportażu jest człowiek, który cały swoje życie związał z kinem właśnie. Tibor Munkasy znany jako Tibor Sands to słynny amerykański fotograf i operator filmowy węgierskiego pochodzenia. Od wojny mieszkał i mieszka nadal w Nowym Jorku gdzie przez lata był jednym z czołowych fotografów Białego Domu. Robił zdjęcia Jackie Kennedy, prezydenta Johnsona i zdjęcia z pogrzebu Johna Kennedyego, w tym słynną fotografię, która obiegła cały świat, na której kilkuletni syn prezydenta stojąc przed trumną salutuje ojcu. Tibor Sands uczestniczył w produkcji wielu filmów fabularnych w tym "Ojca chrzestnego", "West Side Story" czy "Klute", ale historia jego życia to gotowy scenariusz, z którego mógłby powstać fascynujący obraz. Posłuchajmy jak 89-letni dziś artysta opowiada o swoim dzieciństwie, dramatycznych przeżyciach młodości i swojej największej pasji- kinie.

"Tibor" reportaż Anny Dudzińskiej i Anny Sekudewicz w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego. Tłumaczenie czyta Tadeusz Chmiel.


Reportaż, król radia, gości na naszej antenie także w niedzielę. Po godz. 22.00. prezentować będziemy reportaże z płytoteki Anny Sekudewicz. Te najnowsze i te, które powstały jakiś czas temu, tradycyjne i eksperymentalne, ale zawsze wyjątkowe i ekscytujące, prawdziwe perły tego gatunku przygotowane przez autorów z całego kraju. Znajdą w nich państwo postaci znane i nieznane, wielkie, epokowe wydarzenia i kameralne intymne historie, słowem różne opowieści o nas samych, o naszych emocjach i problemach.

 

Wieczór z reportażem