„Three Continenets” album Przemysława Strączka

W „Jazzowych Nastrojach” słuchać będziemy  muzyki zebranej na płycie „Three Continenets” firmowanej przez gitarzystę, absolwenta Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej Przemysława Strączka,

Artysta wraz ze swoją  formacją  złożoną z instrumentalistów wywodzących się z  Dalekiego Wschodu o nazwie„ Asian Strings Collective”  zarejestrował krążek, którego stylistyka wpisuje się  wprost w stylistykę „world music”, której motywy i główne tematy  przetwarzane są w palecie brzmień przywodzących na myśl najlepsze wzorce  muzyki fusion i elektrycznego jazzu.


Koncert prezentujący najciekawsze płyty współczesnego jazzu ze szczególnym uwzględnieniem kierunków łączących tradycję z elementami brzmień elektronicznych i pop. Krąg tych osiągnięć najwybitniejszych jazzmenów konfrontowany jest z dokonaniami nagraniowymi polskich muzyków ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pedagogów i absolwentów Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, z którego wywodzi się ponad połowa profesjonalnych muzyków jazzowych w naszym kraju.

Jazzowe nastroje