Jazzowe kolędowanie

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia o godz. 22.30 przedstawimy trwający do północy koncert „Jazzowych Kolędowań” złożony z nagrań, które w większości mieć będą swą premierę w programie Polskiego Radia Katowice.

Wystąpią wokalistki związane z Instytutem Jazu katowickiej Akademii Muzycznej: Krystyna Stańko oraz Nika Lubowicz, prezentując kolędy komponowane jak i te będące opracowaniem oryginalnych, w nich zawartych motywów. Wystąpi także Mieczysław Szcześniak, wykonując w stylistyce samby i bossa - novy utwory przez siebie stworzone do poezji ks. Jana Twardowskiego


Koncert prezentujący najciekawsze płyty współczesnego jazzu ze szczególnym uwzględnieniem kierunków łączących tradycję z elementami brzmień elektronicznych i pop. Krąg tych osiągnięć najwybitniejszych jazzmenów konfrontowany jest z dokonaniami nagraniowymi polskich muzyków ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pedagogów i absolwentów Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, z którego wywodzi się ponad połowa profesjonalnych muzyków jazzowych w naszym kraju.

Jazzowe nastroje