The Roof Of.

W „Jazzowych Nastrojach„ w poniedziałek 6 lutego o godz.23.05 prezentować będziemy nagrania znajdujące się na krążku zatytułowanym ” The Roof Of ” zarejestrowanym przez należącego do młodego pokolenia polskich trębaczy jazzowych - Piotra Szmidta i jego zespołu.

Pochodzi On z muzycznej rodziny. Jego Ojciec Andrzej Schmidt był przez długie lata dziekanem Wydziału Muzyki Rozrywkowej i Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej, autorem cenionego cyklu publikacji poświęconych historii jazzu. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Studia ukończył z wyróżnieniem.

Piotr Schmidt był stypendystą University of Louisville w stanie Kentucky w USA. Jest wykładowcą Historii Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Najnowszym albumem z Jego udziałem jest płyta „The Tear Roof of”. Na krążku tym znajdują się utwory skomponowane przez Piotra Schmidta i pianistę Tomasza Burę. W nagraniu płyty wziął udział znakomity brytyjski gitarzysta Alex Hutchings.

Członkowie „Piotr Schmidt Electric Group” to wielokrotnie nagradzani na międzynarodowych festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania formacji czyli od kwietnia 2011 roku zagrali wspólnie ponad 80 koncertów. W ostatnim czasie grupa odniosła znaczące sukcesy m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu”, „Targów Kielce Jazz Festiwal Memorial to Miles” oraz „Jazz Od Nowa Festival” w Toruniu podczas którego zespół wystąpił z gościem specjalnym – kubańskim perkusistą Ernesto Simpsonem.


Koncert prezentujący najciekawsze płyty współczesnego jazzu ze szczególnym uwzględnieniem kierunków łączących tradycję z elementami brzmień elektronicznych i pop. Krąg tych osiągnięć najwybitniejszych jazzmenów konfrontowany jest z dokonaniami nagraniowymi polskich muzyków ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pedagogów i absolwentów Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, z którego wywodzi się ponad połowa profesjonalnych muzyków jazzowych w naszym kraju.

Jazzowe nastroje