Sissi i Franciszek Józef I

Autorzy Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak poprosili Leszka Mazana, autora wielu książek o monarchii Austro Węgierskiej, aby opowiedział on o miłości Franciszka Józefa I i księżniczki Sissi. Miłość na początku kwitła jak krzak róży, ale z czasem róże więdły i rzeczywistość dworska dla kochanków stawała się z każdym dniem smutną i szarą rzeczywistością. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?