Mieczysław Szcześniak

Dziś prezentować będziemy nagrania znajdujące się na krążku zatytułowanym „Nierówni” do poezji ks. Jana Twardowskiego zakomponowanym i wykonanym w stylistyce samby i bossa-novy przez Mieczysława Szcześniaka.

Partię instrumentów smyczkowych towarzyszących wokaliście zaaranżował Krzysztof Herdzin. Mieczysławowi Szcześniakowi, który będzie też gościem programu, w nagraniu tej pełnej słońca i radości płyty towarzyszyli artyści z Brazylii nadając jej brzmieniu cech jak najbardziej autentycznych i stylistycznie rdzennych.


Koncert prezentujący najciekawsze płyty współczesnego jazzu ze szczególnym uwzględnieniem kierunków łączących tradycję z elementami brzmień elektronicznych i pop. Krąg tych osiągnięć najwybitniejszych jazzmenów konfrontowany jest z dokonaniami nagraniowymi polskich muzyków ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pedagogów i absolwentów Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, z którego wywodzi się ponad połowa profesjonalnych muzyków jazzowych w naszym kraju.

Jazzowe nastroje