Wielkanoc

Na Wielkanoc najbardziej cieszą się dzieci, zwłaszcza te, które w rodzinnym domu nie zaznają wiele radości.

Staraja się to nadrobić ludzie z otwarytymi sercami, hojni i szlachetni. Przy nich dzieci czuja się naprawdę szczęśliwe. Taka radosna jest Wielkanoc m.in. w Domu Aniołów Stróżów w grupie przedszkolnej.

Ostatnie przygotowania do Wielkanocy dla samotnych trwaja w Siemianowicach i Świętochłowicach. Czuwaja nad nimi prezydenci miast: Rafał Piech w Siemianowicach oraz Dawid Kostempski w Świętochłowicach.Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Gdzieś obok nas