Co niesie ze sobą uchwała antysmogowa

fot. Ryszard Stotko

W kwietniu Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę antysmogową, co oznacza wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Co to oznacza dla nas, użytkowników pieców ogrzewających domy i mieszkania zimą? Jakie ograniczenia wprowadza uchwała? Czy powinniśmy pomyśleć o wymianie kotła przed kolejnym sezonem grzewczym, a jeśli tak, to na jaki i czy możemy się starać o dofinansowanie? O tym żeby było ciepło i zgodnie z przepisami, z Łukaszem Frydlem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozmawia Agnieszka Strzemińska.
Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.