Onkorejs – każdy może dołączyć do marszu granicami Polski.

Onkorejs – każdy może dołączyć do marszu granicami Polski.

O tej inicjatywie integrujacej ludzi chorych onkologicznie mówiły: Małgorzata Szynkiewicz-Burzinski-koordynatorka marszu oraz Krystyna Polonius-uczestniczka. Informacja: OnkoRejs powstał po to, by dawać nadzieję wszystkim tym, którzy są chorzy. Aby pokazać, że rak to nie wyrok i każdy z nas powinien marzyć i spełniać te marzenia. Nie ważne jak wyglądasz, gdzie mieszkasz, co robisz, choroba może dopaść również Ciebie. Dlatego prosimy… Badaj się!

Odbyły się już trzy OnkoRejsy na Morzu Bałtyckim: W sierpniu 2016 r. żeglowaliśmy po lądzie podczas OnkoRejsu Granicami Polski. W 7 dni, w 18 grup pokonaliśmy trasy około 100 km i symbolicznie pokonaliśmy własne granice. W 2017 idziemy od 25 czerwca do 1 lipca. http://onkorejs.pl/ https://www.facebook.com/events/Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Gdzieś obok nas