Nika Lubowicz

Dziś pięć minut po 23.oo prezentować będziemy nagrania zebrane na płycie ” Nika’s Dream ” zarejestrowanym przez należącą do młodego pokolenia polskich wokalistek jazzowych - Nikę Lubowicz.

Wokalistka wywodząca się z muzycznej rodziny, od wczesnego dzieciństwa występowała na rozlicznych jazzowych estradach. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na dwóch wydziałach: Dyrygentura Chóralna oraz Fortepian, a także podyplomowego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Swoje wszechstronne wykształcenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej. Brała udział w licznych festiwalach i konkursach, często zdobywając najwyższe laury. Współpracuje z czołowymi muzykami polskiej sceny m.in. z Atom String Quartet i Andrzejem Jagodzińskim.


Koncert prezentujący najciekawsze płyty współczesnego jazzu ze szczególnym uwzględnieniem kierunków łączących tradycję z elementami brzmień elektronicznych i pop. Krąg tych osiągnięć najwybitniejszych jazzmenów konfrontowany jest z dokonaniami nagraniowymi polskich muzyków ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pedagogów i absolwentów Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, z którego wywodzi się ponad połowa profesjonalnych muzyków jazzowych w naszym kraju.

Jazzowe nastroje