Kobiety pełne inicjatywy

5 maja 2017 r. w Katowicach, w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, europoseł Marek Plura po raz 15. wręczył wyróżnienia w Konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek. Dyplomy otrzymały: Martyna Samorodny, Paulina Mąkosa, Regina Zachurzok, Maria Bąk, Katarzyna Warachim, Joanna Sadło, Krystyna Wysocka, Krystyna Cuber, Jolanta Markiewicz, Ewa Sprus i Grażyna Wojciechowska.

O swoich dzialaniach na rzecz ludzi niepełnosprawnych opowiedzialy dwie tegoroczne laureatki Lady D: pani Krystyna Wysocka oraz pani Krystyna Cuber. 

Kobiety walczące Beata Kupiec i Ewa Kozaczuk, Maria Sobala, goście audycji przypominają jak trudno jest walczyć o prawa ludzi dotkniętych chorobami rzadkimi. Na każdym kroku spotka się niezrozumienie, niechęć i zaknięte drzwi urzędników. Cóż znaczy siła 40 osób chorych na rzadką chorobę Niemmana-Picka? Oswoiliśmy się jako społeczeństwo z niepełnosprawnością,integrujemy się z ludźmi z dysfunkcjami, walczymy z dyskryminacją – włączmy się zatem do głosu ludzi walczących o swoje życie! Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć, wspomóc w działaniach tych, którzy walczą o prawa ludzi dotkniętch chorobami rzadkimi proszę o kontakt z panią Ewą Kozaczuk 694 985 848Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Gdzieś obok nas