Źródełko. Pikieta. Mistrzyni. Sconsy.

Trwają ostatnie prace przy zagospodarowaniu i uporządkowaniu otoczenia źródła Stoki w Mstowie. Źródło wypływa spod Góry Wał i jest doskonale znane w okolicy. Wiele osób zaopatruje się tu w wodę. Wszystko robione jest z naturalnego kamienia tak, by nie zniszczyć walorów przyrodniczych otoczenia, tylko je podkreślić, by źródło stało się turystyczną wizytówką gminy Mstów. Na te prace Fundacja Przyroda i Człowiek pozyskała dofinansowanie zarówno z Narodowego jak i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. U źródła, z mikrofonem, była Izabela Czerczer.


 

wp_20170522_11_38_52_pro_120Od 3 miesięcy nie pracują, choć oficjalnie nie zostali zwolnieni. Nie dostali wypłaty za kwiecień, ale codziennie rano stawiają się przed miejscem pracy, by podpisać listę obecności. Chodzi o pracowników marketów budowlanych Praktiker. Problem dotyczy ponad 500 osób w całej Polsce. Pracownicy o pomoc zwrócili się do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, złożyli też petycję internetową do prezydenta Andrzeja Dudy. Manifestującym wsparcia udzielił prezydent Bytomia Damian Bartyla. Ale czy to wystarczy? Dziś, wyjątkowo, zatrudnieni w marketach w Czeladzi, Częstochowie, Bytomiu i Zabrzu spotkali się przed siedzibą firmy w Dąbrowie Górniczej, aby walczyć o swoje prawa. Nie zabrakło tam naszej reporterki Marty Dobrowolskiej.


 

Gliwiczanka, uczennica tamtejszego Zespołu Szkół Ekonomicznych, a przede wszystkim zawodniczka Gliwickiego Klubu Walk Wschodnich „Najemnik”, Justyna Ciborska, święci triumfy w, na pozór, mało kobiecej dyscyplinie sportu czyli... kick boxingu. Do wielu tytułów dołączyła mistrzostwo Europy juniorów. Z mistrzynią rozmawiał Sławomir Herman.


 

dsc_4409_120

W Rudzie Śląskiej odbywały się warsztaty kulinarne. Uczniowie technikum gastronomicznego uczyli się wypiekać tradycyjne irlandzkie bułeczki, tzw. sconsy. Wszystko w ramach Festiwalu Polsko-Irlandzkiego, który odbywa się w mieście. Na miejsce wybrał się nasz reporter Dawid Damszel.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl