Pola Negri

Iluż to polskich aktorów chciało zrobić karierę w Hollywood.

Od czasu do czasu słyszymy, że tego znakomitego aktora zaangażowano do roli 3 minutowej, a tę aktorkę, mimo, że miała zagra postać, która na ekranie miała przebywać 15 minut w ogóle wycięto z filmu. I dotychczas jedyną Polką, która zrobiła oszałamiającą karierę w Ameryce jest Pola Negri. O niej to właśnie, o jej romansach i miłościach są kolejne "Ścieżki miłości" przygotowane przez Beatę Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka.Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?