Tomasz Szwedo i jego historia

Tomek Szwedo jest miłośnikiem badmintona.

Pokochał tę grę niedawno, odkąd został osobą niepełnosprawną. Wcześniej był miłośnikiem jazdy na motocyklu. Wypadek pozbawił go nogi, ale dodał energii do działania, entuzjazmu na drodze pokonywania przeszkód i osiągania sukcesów. Aktualnie Tomek przygotowuje siebie i zawodników z Klubu Spotowego w Imielinie do Olimpiady w Tokio. Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Gdzieś obok nas