Rock, turystyka i historia

fot. Szymon Brandys

W audycji:

  • O dużą dawkę rocka postara się zespół Ampli Fire założony w 2014 roku w Stonawie przez trzej braci Orszulików. W programie rozmowa zarejestrowana przy okazji koncertu w Kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie oraz próbka twórczości pięcioosobowej kapeli.
  • Zajrzymy do Jana Raszki z Wędryni-Zaolzie
  • W rozmowie z Władysławą Magierą, historykiem z Cieszyna, wrócimy do wydarzeń sierpnia ´68 i jego wpływu na życie Łady Krumniklowej z d. Rajskiej, redaktorki "Głosu Ludu".
  • Tradycyjnie zapraszamy na imprezy w regionie. W przyszłą sobotę rozpoczyna się na Zaolziu sezon dożynkowy a już w środę w Istebnej startuje pięciodniowy III Zjazd Karpacki, w którego organizację wydarzenia włącza się również Polski Związek Kulturalno-Oświatowy, a patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje Polskie Radio Katowice. 


tps://www.youtube.com/watch?v=b0c7rp9guWg


To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą