Poprawkowe matury. Woda w Czeladzi. Wspinaczka rodzinna. Filharmonia do poprawy.

Matematyka nie tylko królową nauk, ale i poprawkowych egzaminów maturalnych, które dziś rozpoczęły się w całej Polsce. To właśnie z matematyką najgorzej poradzili sobie maturzyści podczas majowego egzaminu. Dziś maja szansę się zrehabilitować.
Ze zdenerwowanymi maturzystami, tuż po egzaminie rozmawiała Agnieszka Loch.


Jak się okazuje brak dworca PKP nie jest jedynym problemem mieszkańców Czeladzi. Od lat skarżą się na coś zupełnie innego. Osad w herbacie, kamień w czajniku – to wszystko wina twardej wody. I to pomimo tego, że spełnia ona surowe wymogi sanepidu.
Na szczęście napływa już rozwiązanie problemu. Więcej w nagraniu Łukasza Szweja.


Szewc bez butów chodzi – to przysłowie sprawdza się m.in. na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Tamtejsze ostańce są wielbione prze wspinaczy i turystów z całej Polski. Miejscowi natomiast ze wspinaczką zwykle nie mają nic wspólnego. Dlatego też czas na zmiany. A zmianom pomóc ma projekt mundurowych z Zawiercia, którzy do wspinania zachęcają całe rodziny. Na czym on polega sprawdziła Gabriela Kaczyńska.


Filharmonia Częstochowska blisko pięć lat po gruntownej modernizacji i rozbudowie będzie znowu remontowana. Budynek wymaga wielu  napraw od przeciekającego dachu po pękające ściany.  Usterki  stwierdzono tuż po zakończeniu w 2012 roku inwestycji wartej 38 mln złotych. Jednak do tej pory nie udało się wyegzekwować od głównego wykonawcy ich usunięcia. Dlatego miasto szuka nowego wykonawcy, który naprawi usterki. Sprawą zajęła się Izabela Czerczer.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl