Teatr w Czeskim Cieszynie

fot. Szymon Brandys

Aktorzy i personel Teatru Cieszyńskiego przygotowują się do nowego sezonu teatralnego. Oprócz nowości repertuarowych w teatrze rozpocznie się największa inwestycja ostatnich lat – w podziemiach instytucji powstanie nowoczesna scena kameralna, na której stworzenie trzeba było czekać prawie 10 lat. Szczegóły całego zadania wartego około 50 mln koron przedstawia dyrektor teatru Karol Suszka.

W budynku byłej tzw. czerwonej szkoły w centrum Suchej Górnej, gdzie kiedyś mieściła się polska Szkoła Ludowa, w trakcie roku szkolnego odbywają się próby Zespołu Piesni i Tańca „Suszanie” - każdy, kto chce dołączyć do tej 30-osobowej grupy działającej przy MK PZKO, może przyjść na pierwszą zapoznawczą próbę w piątek 1 września o godz. 18.00 a zaprasza na nią kierowniczka zespołu Barbara Mraczna.

Krótki kurs genealogii z Michaelem Morysem-Twarowskim Badanie korzeni, więzi rodzinnych i rodowych zagadek może stać się wielką przygodą i zdaje się, że takie poszukiwania są coraz popularniejsze. Szczególnie ciekawe historie rodzinne znajdziemy na rozdzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim a bada je historyk z Cieszyna Michael Morys-Twarowski (http://przodkowiezcieszyna.blogspot.com/). Czy genealogiem może zostać każdy?To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą