Marylin Monroe

Mijają lata, a ona pozostaje ciągle ikoną - seksu, aktorstwa, urody. I pomimo stosunkowo jej krótkiej kariery filmowej, w czasie której wielokrotnie grała role epizodyczne, jej filmy przyniosły dochód ponad 200 mln dolarów. Dwa z jej filmów: "Asfaltowa dżungla" i "Pół żartem, pół serio" zostały wpisane do National Film Registry. A inne - "Niagara" i jej kołyszący chód, który wywoływał i chyba w dalszym ciągu wywołuje emocje męskiej widowni, a "Książę i aktoreczka" w którym zagrała u boku sir Laurencea Olivier i po którym on mówił o niej z wielkim szacunkiem, a "Skłóceni z życiem" gdzie była już zupełnie inna i wszyscy wiedzieli jak cierpi... tych jej filmów było kilkanaście. Zostały w naszej pamięci wraz z nią.

Juz chyba Państwo zorientowaliście się, że mowa o Marylin Monroe - aktorce, która miała u stóp prawie cały świat, a która była tak bardzo nieszczęśliwa.
  Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?