Nowy rozdział w życiu

Nowy rozdział w życiu.

W każdej chwili można zacząć od nowa, takie truizmy słyszymy często, jednak poparte opowieścią o własnych doświadczeniach nabierają sensu, dodają otuchy i optymizmu. Można iść śladem innych, którzy podobnie jak my dziś przeżywali trudne chwile i pokonywali bariery wydawałoby się nie do przejścia. O swoim życiu opowiadają: Pani Luiza i pani Grażyna. 

Innym sposobem na reintegrację społeczną i rozwiązywnie własnych problemów jest działalność charytatywna czyli szlachetna służba. Warto zostać wolontariuszem.Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Gdzieś obok nas