Wojciech Kilar i jego żona Barbara - Jesteś całym światem.

Bohaterem audycji z cyklu "Ścieżki miłości" jest Wojciech Kilar. To nie jest program o jego cudownych kompozycjach filmowych tylko o jego ogromniej miłości do żony Barbary.

Reporterka Barbara Gruszka - Zych, która napisała opowieść o Wojciechu Kilarze będzie wspominać go jako człowieka barwnego, nietuzinkowego, a może i czasami szalonego... ale do czasu - kiedy poznał swą wielką miłość. Później Wojciech Kilar stał się człowiekiem, który widział tylko jedno słońce - swoją żonę w swoim domu.Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?