Gdzieś obok nas... Wigilia

fot. B.Tomanek

Wspaniale jest przekonywać się o ludzkiej dobroci i szlachetności. Boże Narodzenie co roku odtwarza naszą wiarę w to, że obok nas zawsze jest ktoś kto o nas myśli i zawsze gotowy jest do niesienia pomocy. Zapraszam do wysłuchania wspomnienia o niezwykłym wydarzeniu jakim jest Wigilia dla Samotnych organizowana przez Fundację Wolne Miejsce angażująca wiele osób o owartych sercach.Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Gdzieś obok nas