Prawa osób niesłyszących

fot. Beata Tomanek

Są wśród nas od lat ludzie, których prawa do równorzędnego traktowania w społeczeństwie nie są przestrzegane. Ta grupa społeczna utrudniony ma dostęp do informacji, do oglądania telewizji, do realizowania spraw w urzędach, do intymności u lekarza. Ludzie głusi i słabo słyszący od dawna są izolowani w naszym społeczeństwie, jednak wreszcie postanowili zawalczyć o swoje prawa. Każdy może wesprzeć ich w tym dążeniu. Wystarczy podpisać apel. Mamy czas do 5 marca.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której gośćmi są: Anna Dobosz, Alicja Kubczyk oraz Ewa Kozaczuk. 


 

 


Audycja publicystyczna z elementami edukacji i poradnictwa poruszająca problemy osób niepełnosprawnych oraz ludzi, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji (w tym OPP) prowadzących działalność na rzecz takich osób.

Niemal każdy element audycji z ich udziałem posiada walory edukacyjne bądź poradnicze. Wielu audycjom towarzyszą telefoniczne dyżury ekspertów, którzy udzielają porad. Częstymi gośćmi są niepełnosprawni parlamentarzyści i samorządowcy a wśród nich współpracujący z audycją niepełnosprawny poseł Marek Plura.

Audycja zawiera relacje i krótkie formy reportażowe pokazujące wydarzenia i imprezy organizowane dla osób niepełnosprawnych, wśród nich relacje z targów pracy, licznych spartakiad dla osób niepełnosprawnych, akcji pomocowych dla wykluczonych społecznie, działalności charytatywnej wielu fundacji i stowarzyszeń a także osoby działające na rzecz tych środowisk.


Gdzieś obok nas