Pies uczy dzieci. Współpraca UŚ z CNK. Szpital a pracownicy. Rozbudowa kąpieliska.

W Szkole Podstawowej w Ciągowicach odbyła się nietypowa lekcja... z psem policyjnym. Zawierciańska policja ruszyła z akcją edukacyjną dla dzieci, które uczą się zachowań w sytuacji zagrożenia i jak takich sytuacji unikać. Lekcję obserwowała Gabriela Kaczyńska.


 

Dociekają, sprawdzają i eksperymentują, a przez naukę poznają świat. Wszystko dzieje się w Klubach Młodego Odkrywcy. W całej Polsce jest ich już 900, na samym Śląsku około 70. To program edukacyjny, którego koordynatorem jest warszawskie Centrum Nauki Kopernik, a regionalnym partnerem został dziś Uniwersytet Śląski. Od teraz, wspólnymi siłami będą starać się szkolić opiekunów klubów oraz zachęcać dzieci i młodzież do korzystania z programu. Założyć taki klub może każdy. Wystarczy wejść na stronę kmo.org.pl, wypełnić formularz, a potem już tylko wziąć udział w szkoleniu, i działać.  Co jeszcze kryje się pod nazwą Klub Młodego Odkrywcy sprawdzała nasza reporterka Michalina Smaga.


 

Czarne chmury nad sosnowiecką spółką Dializa. O firmie zarządzającej szpitalem w Pszczynie mówiliśmy już w kontekście wypowiedzenia jej umowy przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzisiaj o Dializie, w kontekście praw pracowniczych, mówił w Sosnowcu Piotr Duda. Przy siedzibie spółki, konferencję przewodniczącego Solidarności śledził nasz reporter Dawidow Damszel, któremu nie udało się dzisiaj skontaktować z przedstawicielami spółki.


 

Prawie 2 tysiące metrów sześciennych morskiego piasku posłuży do stworzenia plaży w częstochowskim Parku Lisiniec. Pierwsze wywrotki z piaskiem pochodzącym z portu w Łebie pojawiły się już przy zbiorniku Adriatyk. Nowa plaża to element dużej inwestycji, która zakłada stworzenie w parku nowoczesnego miejsca wypoczynku, wyposażonego w pawilon usługowy, kładki, pomosty i atrakcje dla dzieci. W czym jest lepszy piasek z nadbałtyckiej plaży od tego z południa Polski sprawdzał Krzysztof Słabikowski.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl