Sklep charytatywny. Tramwaje. Dzień otwarty. Nagrody Korfantego.

To będzie sklep odzieżowy, antykwariat, komis płytowy... i nie tylko. Ale trzeba go wypełnić towarem. W Katowicach powstaje wyjątkowe miejsce. Mowa o sklepie charytatywnym. Zbiórka już trwa. Czym jest sklep charytatywny i jak działa? O tym z jego menadżerką, Dominiką Bogucką, rozmawiała reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek. 


 

Tramwaj nie połączy ponownie dwóch części Cieszyna. Decyzja zapadła podczas podsumowania polsko-czeskiego projektu, na temat możliwości przywrócenia tramwaju, jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Szczegóły w relacji naszego reportera, który czepił się... tematu.


 

W kolejnym materiale są wyłącznie kobiece głosy, a to dlatego, że bohaterki nagrania to odważne studentki, doktorantki oraz maturzystki, które pasjonują się naukami ścisłymi. W Gliwicach podczas dnia otwartego Politechniki Śląskiej była reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch.


 

W Siemianowicach Śląskich wręczono jedno z najważniejszych śląskich wyróżnień. Nagrody imienia Wojciecha Korfantego, bo o nich mowa otrzymały do tej pory m.in. tak znamienite osobowości jak Jan Miodek, Wojciech Kilar czy Kazimierz Kutz. Od kilku lat wręczenie nagród odbywa się w rodzinnym mieście Korfantego – Siemianowicach Śląskich. Na tegoroczną galę wręczenia nagród wybrał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl