Dęby Niepodległości. Konkurs kulinarny. Szpital Powiatowy. Konkurs Historyczny.

Gmina Kłomnice sadzi Dęby Niepodległości. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przed szkołami i przedszkolami sadzone są drzewka. Każde z nich ma swojego patrona. W Rzekach Wielkich przedszkolaki zasadziły drzewko, którego patronem jest Ignacy Paderewski. Dęby Niepodległości zasadzono także w Rzerzęczycach, Kłomnicach i Witkowicach. We wtorek sadzone będą w Zawadzie, Konarach, Garnku i Skrzydlowie. W sadzeniu, z mikrofonem, uczestniczyła Izabela Czerczer.


 

Już po raz piąty dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych wzięły udział w regionalnym konkursie kulinarnym. W finale znalazły się cztery najlepsze drużyny, które pod czujnym okiem szefów kuchni zgłębiały tajniki gotowania. Zwycięską grupą okazały się dzieciaki z Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie z Sosnowca. Ich sernik został uznany za najlepsze danie konkursu. Wszystkiemu przyglądała i przysłuchiwała się nasza reporterka Michalina Smaga, jednocześnie żałując, że radioodbiorniki nie są w stanie przetransmitować tych niecodziennych zapachów. 


 

Ostatnie lata były ciężkie dla szpitala powiatowego w Będzinie. Ze względu na długi, istniała realna szansa na jego zamknięcie. By ciąć koszty, powiat zdecydował o przeniesieniu kluczowych oddziałów do Czeladzi. W Będzinie pozostał jedynie oddział noworodków, opieki paliatywnej oraz rehabilitacja. Teraz władze powiatu chcą, by szpital na nowo się rozwinął. O to jak wyglądają plany pytał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


 

Są utalentowani literacko i szczególnie wrażliwi na ludzką krzywdę. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego regionu wzięli udział w finale IX Wojewódzkiego Konkursu "Prawda i kłamstwo o Katyniu". W tegorocznej edycji rywalizowało ponad 160 młodych osób, najlepsi przybyli do Biblioteki Śląskiej. Nagrodą główną dla laureatów trzech pierwszych miejsc jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Z finalistami rozmawiała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl