Parada postaci literackich. Szczurzy problem. Kup deskę. Tyski park wodny.

Barwna parada postaci literackich przeszła dziś przez centrum Częstochowy.
Około 300 przedszkolaków i uczniów prezentowało swoich bohaterów z ulubionych książek. Parada to promocja czytania i bibliotek, którą już po raz IX z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowała Sekcja Bibliotekarska przy oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie."KUP DESKĘ" – pod takim hasłem Fundacja Ekologiczna ARKA zorganizowała dziś w Bielsku Białej warsztaty budowania budek lęgowych dla ptaków.
Uczniowie bielskich szkół dowiedzieli się przy okazji, jak pomagać ptakom na wiosnę.
Rękę z mikrofonem przyłożył do tego nasz reporter.


Sosnowieckie Wodociągi S.A. mówią: stop szczurom. To odpowiedź na zachowanie mieszkańców, którzy wrzucają do toalet między innymi resztki jedzenia i zużyte środki higieniczne.
To kampania nietypowa, bo chociaż zachowania dotyczą głównie dorosłych, skierowana jest... do dzieci. Dlaczego, pytała reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek.


Oprócz internetowego spotu, plakatów, naklejek i ulotek, po weekendzie majowym edukacyjne spotkania rozpoczną się także na zajęciach wśród dzieci.

Niesamowite zjeżdzalnie, strefa surfingu, sauny i co człowiek zapragnie by wypocząć. W Tychach za niecały tydzień otwarty zostanie Park Wodny.
Kilku osobom z klubu sportowego, a także dziennikarzom, udało się wejść do środka już dzisiaj. Wśród tych osób nie mogło zabraknąć reportera Polskiego Radia Katowice.


 

Zdjęcia mogą państwo zobaczyć na naszej stronie internetowej. Oficjalne otwarcie parku już w poniedziałek, a nagranie przygotował Łukasz Szwej.

 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl