Wybór zawodu. Centrum bajki. Karta miejska. Konkurs recytatorski.

Co roku setki uczniów w całej Polsce staje przed tym samym wyborem. Jaką ścieżkę edukacji wybrać? Co lepsze, zawodówka, technikum czy liceum? Dla jednych wybór jest oczywisty, dla innych to pierwsza tak trudna decyzja w życiu. Pomocą służą starsi koledzy, rodzice i nauczyciele. W Tychach odbyła się debata z udziałem gimnazjalistów pt. Trafny wybór – czas na zawody techniczne. Uczestniczył w niej reporter Radia Katowice, Kamil Jasek, który sprawdził czy gimnazjaliści wiedzą czym chcą zająć się w przyszłości. 


 

Bolek i Lolek, Reksio i inne postacie z kreskówek, które powstały w Bielsku-Białej, znajdą już niebawem swoje godne miejsce. Ruszają prace związane z budową Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji. Przy tej okazji odżył pomysł kontynuacji utworzenia bajkowego szlaku w mieście z postaciami z kreskówek z bielskiej wytwórni. Na razie są dwie, ale o szczegółach w relacji naszego reportera, Andrzeja Ochodka.


 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wprowadza nowe udogodnienia dla pasażerów. Pierwsze, to połączenie karty miejskiej, która służyła jako bilet okresowy, z Częstochowską Kartą Mieszkańca. Drugie ułatwienie dla podróżujących komunikacją miejską, to możliwość zakupu biletów jednorazowych i okresowych poprzez aplikację mobilną. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.


 

Jest skarbem tego regionu. Gwara śląska pielęgnowana od lat. W Mysłowicach po raz 20. odbyła się finałowa gala konkursu Śląska Ojczyzna Polszczyzna. Najmłodsi i nieco starsi recytowali teksty z wielką dumą i pasją. Wszystkiemu przysłuchiwał się m.in. reporter Polskiego Radia Katowice, gorol, Łukasz Szwej.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl