Finał Klasówki Powstańczej. Patrole przeciwpożarowe. Bezpieczna Częstochowa. Otwarcie Areny Gliwice.

Najlepsi uczniowie z całej Polski zmierzyli się dzisiaj w Finale Klasówki Powstańczej. Wśród piszących znalazł się między innymi uczestnik... z Koszalina. Niektóre pytania naprawdę zaskoczyły uczestników III edycji wydarzenia. Spotkała się z nimi reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek.


A my już możemy państwu powiedzieć, że wyłoniono tegorocznych zwycięzców. Są nimi: Aleksander Hartwig z Jastrzębia-Zdroju, który wygrał też ubiegłoroczną edycję w Krakowie. Drugie miejsce zajął Rafał Potracki z Raciborza, a trzecie, Jakub Sroka ze Świętochłowic.

 

Teraz przeniesiemy się na Jurę- straż pożarna z Zawiercia i tamtejsza policja mówią STOP wypalaniu traw i lasów. To w ostatnich tygodniach plaga. Ogień często pojawia się tych samych miejscach, co wskazuje na celowe podpalenia. Policja już prowadzi obserwacje tych miejsc, często także towarzyszy strażakom podczas akcji gaszenia.
Na specjalny patrol wybrała się nasza reporterka Gabriela Kaczyńska. Akcją dowodził - dowódca zawierciańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Krzysztof Szczerba.


 

Bezpieczna Częstochowa 2018. Pod takim hasłem Komenda Miejska Policji i Urząd Miasta wprowadzają działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa wśród młodzieży i osób starszych. Dla seniorów przygotowano specjalny program o tym, jak nie paść ofiarom oszustów, a także poradnik pod tytułem Abecadło Bezpieczeństwa Seniora. Z kolei młodzi Częstochowianie będą uczeni, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.


 

Widownia dla ponad 17 tysięcy osób, 10 ha powierzchni, sale konferencyjne, parkingi i wszystko co niezbędne podczas dużych koncertów i wydarzeń sportowych. Uroczyście otwarto nowy obiekt widowiskowo sportowy Arena Gliwice.
Zdaniem władz miasta nowa inwestycja może konkurować z najlepszymi tego typu miejscami w Polsce i Europie. Jedną z pierwszych odwiedzających Arenę była reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch.


Dni otwarte podczas których będzie można zwiedzić Wrenę zaplanowano na 12 i 13 maja.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl