Akcja ratunkowa. Piłki od księdza. Zabytkowe traktory. Matury.

Akcja ratunkowa trwa. Wciąż poszukiwani są górnicy, którzy od soboty nie mogą wydostać się na powierzchnię. Przed kopalnią Zofiówka w Jastrzębiu wszyscy czekają na pozytywne wieści. Na miejscu nasi reporterzy, Łukasz Szwej i Łukasz Kałuża, sprawdzają na jakim etapie jest akcja oraz co dzieje się wokół zakładu.


 

Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu Jan Byrt kolekcjonuje piłki na tegoroczny Mundial. Wcześniej zbierał i rozdawał narty, rowery i czapki a teraz piłki. Mają trafić do najmłodszych kibiców podczas ekumenicznych nabożeństw. Już teraz pastor ma blisko setkę piłek, w tym te najcenniejsze, od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ekumeniczne sportowe nabożeństwa odbywać się będą w Szczyrku w trzy kolejne niedziele. Jedną z piłek kopnęła do Szczyrku także nasza reporterka Katarzyna Graboń.


 

W Lubecku w gminie Kochanowice na zakończenie długiej majówki można było podziwiać zabytkowe traktory. W miejscowości zorganizowano lokalną pielgrzymkę rolników nawiązującą do postaci św. Izydora Oracza i w związku z tym konkurs orki zabytkowymi traktorami. Zwyciężył Rudolf Wendlocha z Szemrowic, pracujący na Ursusie C 325 ale największe wrażenie pozostawił urok starych maszyn.


 

Ostatnie klasy liceum oraz technikum zdawały swój egzamin dojrzałości. Język polski już za nimi, dziś czas na podstawową maturę z matematyki. Królowa nauk co roku sprawia najwięcej problemów i przyprawia o największy stres. Egzaminy pisemne oraz ustne potrwają w sumie do 25 maja. Przed maturzystami jeszcze m.in. języki obce oraz przedmioty rozszerzone. Egzamin z matematyki dla zaawansowanych odbędzie się w środę. Reporter Radia Katowice Kamil Jasek sprawdził czy i dziś maturzyści dali się czymś zaskoczyć.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl