Europejski Kongres Gospodarczy. Poradnia dla niepełnosprawnych. Festiwal Nauki. Nowy oddział KRUS.

W Katowicach zderzyły się dwa światy: świat wielkiej gospodarki i codzienne życia mieszkańców. Rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy. Na Śląsk przyjechali europejscy politycy i eksperci z Unii Europejskiej, którzy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku dyskutują o przyszłości światowej gospodarce. Tymczasem za murami, toczy się zwyczajne życie mieszkańców. Nasza reporterka zapytała ich, co sądzą o tym wydarzeniu. Sprawdziła, czy te dwa światy mają szansę się przeniknąć.


 

W Częstochowie oficjalnie otwarto pracownie warsztatowe dla osób z niepełnosprawnością. Zajęcia w nich mają przygotowywać osoby niepełnosprawne intelektualnie i z zaburzeniami psychicznymi do podjęcia pracy oraz aktywizować je społecznie. 5 pracowni powstało w Fundacji Oczami Brata w ramach projektu "Pierwszy Krok Do Samodzielności". Dofinansowany z środków Unii Europejskiej pozwolił także na uruchomienie trzeciego już mieszkania wspomagano-treningowego. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.  

19. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki zaczyna się w Bielsku-Białej, zaczyna powolutku od pleneru malarskiego, dywagacji nad organami w miejscowej katedrze oraz prezentacji teatralnej. Coś tu jakby nie koreluje z nazwą, ale okazuje się, że to tylko przygrywka przed kolejnymi wydarzeniami. Festiwal powoli się rozkręca dziś, jutro, jak słyszeliśmy, inauguracja i klasówka, którą także piszą nasi dziennikarze. Łącznie będzie to ponad 100 różnego rodzaju propozycji kulturalno-naukowych, w których udział weźmie kilka tysięcy ludzi.


 

Koniec z podróżami do Częstochowy czy Katowic, by załatwić urzędowe sprawy. Rolnicy mają kolejny punkt KRUS-u. Oficjalnie otwarto go dziś w Nakle Śląskim k. Tarnowskich Gór. Czy przysłuży się mieskzańcom, to sprawdzał reporter Radia Katowice.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl